واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی:


نخستين گام در راستاي آموزش مجازي، فرهنگ سازی ايجاد اعتماد و باور مردم نسبت به كيفيت بالاي آموزش مجازي مي باشد. به دنبال اين امر دانشگاه آزاد اسلامي از چند سال ييش در تدارک زيرساخت های آموزش مجازي در ايران بوده است و در حال حاضر در زمینه بومی کردن نرم افزار آموزش الکترونیکی مجازی پیشرو می باشد.
واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی تنها مرکز مستقل غیر حضوری کشور است که به عنوان بزرگترین دانشگاه واحد الکترونیکی کشور و یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در سال 1384 با هدف توسعه آموزش مجازی و استفاده از فناوری های نوین ارتباطی در حوزه آموزش عالی آغاز بکار کرده است و در حال حاضر بیش از 20000 دانشجو در بیش از 300 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد در قالب چهار دانشکده فنی و مهندسی، علوم انسانی، مدیریت و علوم پایه مشغول به تحصیل هستند.
از آنجایی که آموزش مجازی در حال حاضر جایگاه ویژه ای را در ارائه خدمات آموزشی پیدا کرده، لذا واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق جامع این امر و نیز خدمت رسانی به عموم مردم و سازمانها و ارگانها به برگزاری کلاس ها و دورههای مجازی اقدام کرده است.
شیوه آموزش در کلاس های مجازی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد از طریق ارتباط تصویری آنلاین همچنین فایلهای صوتی، متنی، اتاقهای گفتگو و نظایر آن صورت می گیرد به نحوی که فراگیر به طور کامل در جریان آموزش مطالب مورد نیاز قرار بگیرد. محتوای دروس و برنامه های ارائه شده از طریق اینترنت و الکترونیکی بطور  24 ساعته قابل دسترس فراگیران خواهد بود.

معرفی مزایای آموزش مجازی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

  • برگزاری 120کلاس آموزش مجازی
  • عدم نیاز به تکنولوژی مختلف و پیچیده برای دسترسی به کلاس های آموزشی
  • امکان صدور و اعطای مدرک معتبر دانشگاه آزاد اسلامی
  • بومی سازی طراحی و پیاده سازی نرم افزارها با استفاده ازآخرین تکنولوژی های روز برنامه نویسی
  • امکان برگزاری سمینارها و ویدئو کنفرانس ها به صورت حضوری و مجازی به طور همزمان
  • امکان تعامل و همکاری با اساتید برجسته کشور
  • قابلیت اتصال به کلاس های مجازی در مناطق حساس دولتی